Test fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II

Měl jsem možnost otestovat DSLR Canon EOS 7D Mark II. Je to zrcadlovka s APS-C snímačem, ale top výbavou. Pominu-li fullframe DSLR, toto je první zrcadlovka Canon, u které bych neváhal ani minutu zda jí nahradit mou postarší 50D. Fotoaparát silně vychází z původní 7D s inovacemi posledních let.

 

Trocha historie

Vše začalo před pěti lety. V té době měl Canon jasně rozdělené řady zrcadlovek. Stovková řada pro amatéry, desítková pro poloprofesionály, pětková s fullframe snímačem jako zcela samostatná kategorie a pak jedničkové profi přístroje. A náhle, jako blesk z čestého nebe, přišel Canon EOS 7D. Byl zcela mimo zavedené produktové řady a byl prostě úžasný – alespoň co se Canon DSLR týče. Je pravda, že Canonu v té době ve srovnání s konkurencí trochu ujížděl technologický vlak. EOS 7D to ale napravil. A není tedy divu, že se všichni Canonisti těšili, co přijde za další dva roky.

Bohužel budoucnost - z našeho pohledu dnes minulost - tak slavná nebyla. Aby si Canon vlastními produkty nekonkuroval, EOS 60D (tedy poloprofi řada) byl trochu "oškubán" a pro mnohé byl zklamáním. Ano, 60D byl model, který zavedl tlačítka u horního displeje jen s jednou funkcí (čímž nutil fotografa nastavovat fotoaparát přes zadní displej) a snížil odolnost desítkové řady proti povětrnostním vlivům. A nástupce 7D nepřicházel. Za další dva roky přišel EOS 70D, který napravil některé nedostatky 60D a o desítkové řadě mohl poloprofesionální uživatel opět uvažovat. A i přesto, že některé "top" vlastnosti původního 7D ani 70D něměl, díky obecnému pokroku v technologiích byl prostě lepší. 7D byl "mrtvý" Canon a nástupce stále nepřicházel. Otázkou navíc bylo, zda je pro případné 7D Mk.II vedle stávající 70D ještě místo. Co tak významného lze udělat lépe? Na odpověď jsme si museli počkat ještě více než rok.

Celý článek najdete na FotoAparát.cz